چه چیزی باعث میشود مردم امید به آینده زندگی خود را از دست بدهند ؟

چه چیزی باعث میشود مردم امید به آینده زندگی خود را از دست بدهند ؟

آدمها وقتی نتیجه تلاش خود را نمیبینند نا امید میشوند ، نا امیدی دروازه شکست میباشد و همینطور باعث میشود از فعالیت های جدید خودداری کنند زیرا ترس ازاشتباه و شکست باعث عدم فعالیت و پیگیری خواسته ها میباشد . در حقیقت اشتباه همان چیزی است که به شما می آموزد که موفق شوید .

وقتی مشکلی وجود دارد و نمیتوانید راه حلی برای آن پیدا کنید ، شروع به نشان دادن درماندگی آموخته شده میکنید و اعتماد به نفس خود را برای حل مشکلات زندگی از دست میدهید ، هنگامیکه احساس میکنید در هدایت مسیر زندگی خود ناتوان هستید ، دچار خستگی شده و امید خود را از دست میدهید .

جهان بینی باریک با نور دهی محدود ، بسیار بر محیط تاثیر گذار میباشد . اگر محیط ناکارآمد باشد ، و همه در حال شکسته شدن باشند ، شما عزت نفس و ایمان خود را به زندگی از دست خواهید داد ، اگر در اطراف نور امیدی نتابد ، احساس ناامیدی و عدم ایستادگی در برابر حقوق اجتماعی و حقوق فردی ، همه گیر شده و جامعه ایی افسرده و ناامید بوجود خواهد آمد .

اگر مدتی است که شما در یک حالت بدبینانه به سر میبرید و افراد زیادی را با انرژی منفی در اطراف خود داشته اید ، باورهای ایده ساز و موفق خود را برای جذب اتفاقات خوب از دست داده اید .

فقدان عشق ، نبودعشق به خود ، عدم تشویق و پذیرش اجتماعی باعث خستگی روح میشود . در اینگونه موارد افراد فقط به درمان درد در لحظه فکر میکنند و نمیتوانند برنامه ریزی و هدف داشته باشند . و اینگونه حاضر به قبول هر شرایط خفت باری خواهند بود .

و حال چه باید کرد ؟

دنیا مکانی پر از سر و صدا است ، و اولین کار این است که صداهای زیاد اطراف را قطع کنید ، از اخبار و افرادی که انرژی منفی ساطع کرده و حاضر به تغییر شرایط خود نیستند دوری کنید .

موفقیت را برای خودتان تعریف کنید . بیاد بیاورید در چه زمانی خیلی خوشحال بوده اید و سعی کنید آن حس را هر لحظه در زندگیتان داشته باشید .

به نیازهایتان فکر کنید

نیازهای انسان مرتب در حال تغییر میباشد ، سعی کنید اولویت ها را یادداشت کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده ایی داشته باشید .

نگذارید شرایط برای شما تصمیم بگیرد ، همیشه راهی وجود دارد ، به جای اینکه بعد از هر سختی افسرده شوید ، به راههای دیگر فکر کنید . فراموش نکنید مهم رسیدن به هدف است و همیشه تاریک ترین قسمت شب قبل از طلوع آفتاب میباشد. تجربه ثابت کرده اگر بخواهیم  ، از تمام سختیهای وارده قویتر هستیم و از هر مانع فقط میتوان قویتر بیرون آمد .

اینکه با هر مشکل امید خود را از دست میدهید فقط ساخته ذهنیت شماست و هیچ قدرتی قویتر از ذهن خود تان مخرب تر نمی باشد.

درنتیجه از دست دادن امید باعث تضعیف روح و روان و سلطه پذیری خواهد شد . ملت های موفق مردمی شاد و پر از امید هستند . فراموش نکنیم هر کدام از ما سهمی در ارتقاء این خرد جمعی داریم .

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *