گیاهان در فنگ شویی

در تمام فرهنگها  گیاهان در خانه جایگاه ویژه ایی دارند و علاوه بر اینکه میتوانند یکی از عناصر زیبای بصری باشند میتوانند انرژی طبیعت را نیز به فضای داخل آورد. این مهم علاوه بر اینکه هوا را پاکیزه میکند میتواند حرکت انرژی حیات را در خانه تشدید کند .

علاقه انسان به طبیعت واقعیتی غیر قابل انکار است و از زمانیکه محل های زندگی از خانه های وسیع و حیات دار به آپارتمانهایی کوچک تبدیل شد ، خلاء نبود گیاهان سبز در اطراف خود را به شکل بیماریهای روحی ، افسردگی ، بیحوصلگی و رخوت نشان داد .

از طرفی با توجه به شرایط امروزی زندگی در شهرهای بزرگ ، کمبود فضای مناسب برای نگهداری گیاهان ، آلودگی هوا و مشغولیت های روزانه ،امکان رفتن در دل طبیعت و گذراندن ساعاتی در آن به سختی میسر میباشد .

بدین منظور نیاز به گیاهان آپارتمانی روز به روز با استقبال بیشتری از مردم روبرو میشود . وجود تکه هایی از طبیعت میتواند حس حضور طبیعت را در داخل خانه ایجاد کرده و باعث حس آرامش و سرزندگی در افرادی شود که در آن فضا میباشند . و آنها را از دلمردگی و روزمرگی زندگی ماشینی خارج کند .

علاوه بر این وجود گیاهان از نظر دکوراسیون میتواند باعث تنوع و زیبایی شود ، گیاهان سبز با رنگها و اندازه های متفاوت حس بصری مثبتی را ایجاد میکنند و با هر سبکی قابل استفاده میباشند . این روزها با توجه به زندگی ماشینی برخی علاقه به استفاده از گیاهان مصنوعی دارند ، استفاده از گیاهان مصنوعی ممکن است در دیزاین داخلی یکی از ایتم های مورد توجه دکوراتورها باشد ، و بتوانند فضاهای مرده را زینت بخشند ، اما از نظر فنگ شویی کیاهان مصنوعی عاری از هرگونه روح زندگی میباشند و متخصصین این علم استفاده از گیاهان مصنوعی را توصیه نمیکنند .

 حضور گیاهان و نیاز به نگهداری از آنها سبب میشود افراد روحیه مسئولیت پذیری بیشتری پیدا کرده و خود را در قبال نگهداری و سالم نگه داشتن آنها مسئول بدانند .

در فنگ شویی ھر گل و گیاه خاص با ھدف مشخصی استفاده میشود. گلھا و گیاھان بر قلب و ذھن ما تأثیرگذارده و حس طبیعت را وارد محیط میکنند.ھمینطور فضا را پاک کرده و اکسیژن محیط را افزایش میدھند . استفاده از گلھای طبیعی درپیرامون مان میتواند انرژی چی را در سراسر محیط تقویت و پراکنده کند. در این میان برخی از گیاھان بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند و از برخی دیگر نیز به ندرت در فنگ شویی استفاده میشود . در واقع همه گیاهان دارای مفهوم مثبت در فنگ شویی نیستند و استفاده از بعضی از آنها توصیه نمیشود .در اینجا به ذکر چند نمونه  گل و گیاه مفید در فنگ شویی میپردازیم.

گل نیلوفر آبی یا لوتوس

نیلوفر آبی در فنگ شویی گیاھان نماد نھایت کمال است؛ گلی خالص و پاک که  از مرداب و لجنزار سرچشمه  گرفته  و در طب چینی برای ھر بخش این گیاه، از ریشه  تا گلبرگھا خواص بینظیری کشف شده است. یک گیاه دارویی فوق العاده که  در فنگ شویی گیاھان نیز نماد سلامت و ھماھنگی است گل نیلوفر آبی در فنگ شویی گیاھان نماد سلامت، ھماھنگی و کمال است.

 

ارکیده

ارکیده از زیباترین گل ھای شناخته  شده در جھان است که در رنگ ھای مختلفی وجود دارد رنگ ھایی مانند صورتی , سفید , زرد و بنفش

گل ارکیده میتواند در حوزه ھای متفاوت مانند ثروت و سلامتی و ھمچنین خلاقیت و عشق کارآیی داشته باشد و انرژی ھای مثبتی را در این خصوص به محیط منتقل کند ..

ارکیده سفید : سمبل باروری و خلاقیت میباشد و میتوان آن را در اتاق کودکان و یا منطقه خلاقیت قرار داد

ارکیده بنفش : بھترین منطقه  قرار دادن ارکیده بنفش در منطقه  ثروت میباشد

ارکیده صورتی : دو شاخه ارکیده صورتی را در منطقه  روابط قرار دھید

 ارکیده زرد : بھترین محل قرار دادن ارکیده زرد در قسمت خانواده بر سلامتی تمام اعضای

خانواده تاثیر دارد.

شکوفه ھای گیلاس

شکوفه ھای تازه و پرطراوت انرژی سرشار از تازگی و پاکی را به از خود متصاعد میکنند شکوفه ھای گیلاس در خانه برای به جریان انداختن عشق و سلامتی در فنگ شویی گیاھان استفاده میشود.

گل صد تومانی

گلی فوقالعاده حساس با رایحھای دلپذیر که از دیرباز در فنگ شویی برای حضور عشق و محبت در خانه مورد استفاده قرار میگرفت و معمولاً به صورت ٢ شاخه گل صورتی در خانه قرار داده میشد. گل صد تومانی استعاره از زیبایی زنانه است .و یکی از گیاھانی است که عمری طولانی دارد به شرط اینکه به  خوبی از آن نگھداری کنید. این گل زیبا در رنگ ھای جذاب صورتی و قرمز وجود دارد و در بین طرفداران فنگ شویی از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا موجب جذب عشق و ثروت میشود. افرادی که گل صد تومانی را در خانه نگھداری می کنند معمولا افرادی خوش شانس  و محبوب میباشند  این ویژگی ھا از تاثیرات وجود این گل در خانه است که  میتواند انرژی ھای بیشماری را به جریان بیندازد و زندگی شما را تحت تاثیرانرژیهای مثبت قرار دھد.

گل نرگس

در فرھنگی چینی و فنگ شویی گیاھان آپارتمانی اعتقاد بر این است که انرژی متصاعد شده از گل نرگس موجب شکوفایی شغلی، کشف استعداد و تواناییھا در افراد میگردد و اغلب از این گل در فنگ شویی گیاھان برای بھبود شرایط شغلی استفاده میشود. توجه داشته باشید که گل نرگس سفید در فنگ شویی بیشتر از گل زرد رنگ آن کاربرد دارد.

مریم گلی

گیاه مریم گلی علاوه بر اینکه انرژی ھای منفی محیط را از بین می برد میتواند به تصفیه ھوا نیز کمک کند. افرادی که دچار آلرژی ھای محیطی ھستند و ھوای اطراف آن ھا

باید ھمیشه پاکیزه باشد نگه داشتن گیاه مریم گلی میتواند موجب بھبود اوضاع آن ھا شود. یکی از ویژگی ھای مثبت و جالب مریم گلی این است که تقریبا در تمام اقلیم ھا رشد میکند و با ھر آب سازگار است

 آلوئه ورا

 آلوئه ورا علاوه بر زیبایی تاثیر آرامش بخشی در خانه دارد . از دیدگاه فنگ شویی این گیاه به علت خاصیت سم زدایی دارای انرژی درمانی است . همینطور دارای خاصیت آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان برای درمان سوختگی و تقویت رنگ پوست نیز مفید میباشد .  گیاه فیکوس  نگهداری از این گیاه بسیار آسان است و با خود ظرافت و زیبایی منحصر فردی را به فضا می آورد . فیکوس در دمای سرد و نور کم هم دوام میاورد این گیاه به علت خاصیت سم زدایی که دارد در فنگ شویی مورد تایید میباشد .

گل قاشقی

گل قاشقی از آن جھت که ھوا را تصفیه کرده و میزان اکسیژن را افزایش میدھد، بسیار مثبت و خوب است. این گیاه زیبا با از بین بردن آلودگیھا و گازھای مضر موجود در محیط انرژی مثبت را به خانه تان منتقل میکند

یشم

به گیاه جذب ثروت مشھور است. دلیل این نام گذاری برگ ھای مانند سکه است. متخصصین فنگ شویی بر این باورند که ھر تعداد از گیاه یشم گیاه را در خانه و محیط بگذارید ھیچ مشکلی پیش نخواھد آمد

پرتقال

آیا میدانید که عطر خوش پرتقال میتواند شما را شاداب و سرزنده نگه دارد؟ درخت این میوه خوشمزه میتواند فراوانی و ثروت را به شما ھدیه دھد. افرادی که درخت پرتقال را در خانه شان نگھداری میکنند اذعان داشته اند که خوش شانسی به آن ھا روی آورده است و در محیط خانه آرامش بیشتری را تجربه میکنند.

سانسوریا

نام دیگر گیاه سانسوریا , گیاه مار است. این نام گذاری به دلیل برگ ھای بلند آن است. گیاه سانسوریا ویژگی ھای فراوانی دارد که مھم ترین آن از بین بردن یون ھای مثبت و تولید یون منفی است. وجود یون ھای منفی در محیط میتواند ھرگونه آلرژی و حساسیت و ھمچنین آلودگی ھای محیطی را از بین ببرد و به سالم تر کردن ھوا کمک کند. این گیاه نیز مانند گیاه لی لی نیاز به آبیاری زیادی ندارد و میتوان ھر دو ھفته یکبار اقدام به آبیاری آن کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید سانسوریا گیاھی بسیار قوی است و گزینه مناسبی برای ھمراھی فضانوردان و سفر به اعماق فضاست.

درخت پول

آیا با درخت پول آشنا ھستید؟ درخت پول ھمانطور که از نامش پیداست یکی دیگر از بھترین گیاھان فنگ شویی محسوب میشود. بسیاری از افراد معتقدند که درخت پول علاوه بر ثروت میتواند موجب جذب خوشبختی در خانه نیز بشود. پس اگر میخواھید پول و خوشبختی را به زندگی خود جذب کنید و آن را وارد خانه خود کنید از درخت پول نگھداری کنید.

سرخس

یکی دیگر از بھترین گیاھان فنگ شویی سرخس است که مانند دیگر گیاھان که قبلا نام بردیم نیاز به نگھداری مداوم و آبیاری زیاد ندارد. میتوانید سرخس را در خانه نگھداری کنید و مدت طولانی به مسافرت بروید. این گیاه نه تنھا خراب نخواھد شد بلکه پس از برگشتن از سفر میتوانید از انرژی مثبت تولید شده توسط این گیاه لذت ببرید.

گیاه بامبو

 بامبو گیاهی بسیار سخت دارای رشد سریع ، مقاوم و نماد قدرت ، دارای چی خوب ، ثروت و عمرطولانی میباشد . این گیاه معرف عنصر چوب است . گیاه بامبو در رستوران ها و هتلها به یک عنصرزیبای طراحی تبدیل شده است . از نظر چینی ها این گیاه خوش شانسی میاورد.

نکته : گیاه بامبو نیاز به خاک ندارد و میتوان از آن در آب یا ژل خاک نگھداری کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *