۷ دلیلی که چرا شما به طور مرتب ساعت ۱:۱۱ را میبینید

۷ دلیلی که چرا شما به طور مرتب ساعت ۱:۱۱  را میبینید

کائنات برای اینکه بتواند توجه شما را جلب کند روش های مختلفی به کار میگیرد تا شما را به مسیر درست رسیدن به مقصد تان هدایت کند . و برای هدایت ایمن شما در این مرحله از رشد معنوی ،  فرشتگانی را میفرستد تا پیام هایی را که میتوانند به صورت اعداد تکراری به شما نشان دهند تا بتوانید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید . عدد ۱۱۱ به عنوان یک نشانه الهی به معنای این است که با آگاهی جدیدی از جهان اطراف خود مواجه میشوید . نیروی نامریی وجود دارد که آگاهی بالاتر شما را بیدار میکند . در این مسیر جدید متوجه میشوید که هر چیزی که در زندگی شما ظاهر میشود نتیجه افکار و احساسات شماست . بنابر این هر بار که  اعداد ۱۱۱ را میبینید، به شما اعلام میکند که با دقت به احساسات و افکار خود توجه کنید، زیرا شروع جدیدی را در واقعیت فیزیکی خود خواهید داشت . به خاطر داشته باشید که شروع های جدید میتوانند فرصت ایی برای شما باشند تا عادت ها و باورهای قدیمی خود را رها کنید تا بتوانید سفر معنوی تان را پیش ببرید  .

توجه داشته باشید وقتی عدد ۱۱۱ را میبینید ممکن است حامل چندین معنی باشد که به اختصار به آنها اشاره میکنیم .

معنی اول ۱۱۱- شما هر چیزی را که با ارتعاش پر انرژی شما مطابقت دارد جذب میکنید .

 این قانون جذب است . به خاطر داشته باشید که شما واقعیت فیزیکی خود را ایجاد میکنید . حتی اگر ندانید که در حال انجام آن هستید . شما حتی مجبور نیستید که از کلمات استفاده کنید  فقط باید یک احساس را در وجود خود احساس کنید و کل کاینات با آوردن ایده ها ، افراد و موقعیت هایی که برابر با ارتعاش احساسات شما هستند تجربیاتی را به شما تحویل میدهد تا واقعیت زمینی شما را بسازد . فقط باید همیشه از افکار و احساسات خود آگاه باشید . روی آنچه واقعاً در زندگی آرزو دارید متمرکز شوید و باور داشته باشید که قدرتی باور نکردنی در درون خود دارید تا بتوانید واقعیت فیزیکی خود را خلق کنید ..

معنی دوم ۱۱۱- شما این قدرت را دارید که گذشته را پشت سر بگذارید .

پیام این عدد برای شما این است که گذشته را کنار بگذارید و با اطمینان به جلو بروید . هر چیزی که تا به حال در زندگی خود تجربه کرده اید ، به شما این قدرت را داده است که از چیزهایی که دیگر به کار شما نمی آیند جدا شوید . گذشته میتواند خاطرات ارزشمندی را در خود جای دهد اما فکر کردن به آن زمانی که مثبت نباشد مفید نیست . به خصوص زمانی که شما را در زنجیر گذشته نگاه دارد .

از آنجاییکه تفکر تکراری در مورد یک رویداد ناراحت کننده گذشته میتواند احساسات فعلی شما را که به آن رویداد قدیمی مرتبط است تشدید کند، مهم است که از آن احساس دور شوید تا از جذب پریشانی بیشتر به زندگی فعلی خود جلوگیری کنید . شما باید متوجه باشید که نباید به گذشته آسیب پذیر خود اجازه بدهید که زندگی کنونی تان را تسخیر کند . با دیدن این عدد شما متوجه میشوید که میباید ناامیدی گذشته را رها کرده و فضایی برای گسترش آرامش  در درون خود ایجاد کنید .

معنی سوم ۱۱۱- شما میباید به شخصیت واقعی خود اجازه دهید تا بیدار شود .

شما میباید شخصیت واقعی خود را کشف و آن را در آغوش بگیرید . از آنجاییکه هیچ چیز راکدی در جهان وجود ندارد و همه چیز در حال حرکت به جلو است . چیزی در شما وجود دارد که شما را تشویق به حرکت به سوی آینده و رسیدن به اهداف تان میکند . در این بین شما متوجه میشوید وقتی برای چیزی که دوست دارید سرسختانه تلاش میکنید حس آرامش و شادی فزاینده ای را تجربه خواهید کرد . و همانطور که شروع به هدایت انرژی خود به چیزهایی که عمیقا به آنها اهمیت میدهید میکنید متوجه میشوید که در حال یکی شدن با ماهیت واقعی خود هستید . و اینگونه متوجه میشوید که خالق در درون شماست . و همه چیز در هماهنگی کامل است .دیدن این عدد به شما یادآوری میکند که صادق بودن با خودتان بزرگترین هدیه ایی است که میتوانید داشته باشید .

معنی چهارم ۱۱۱- شما آماده هستید تا تفاوت ایجاد کنید .

معنی عدد ۱ در اعداد ویژگی رهبر بودن است . وقتی عدد ۱ در زندگی شما ظاهر میشود یادآوری آن است که باید مسئولیت رهبری خود را در خانه خود به عنوان والدین یا در روابط دیگر فعال کنید . به بیان ساده کائنات شما را ترغیب میکند که به عنوان رهبری که قرار بود، باشید ، به نقش اصلی خود برگردید .

علاوه بر این وقتی میبینید که عدد ۳ سه بار تکرار شده است این نشانه قویتر از رهبری است . دیدن این عدد به شما یادآوری میکند که زمان آن است که به صورت یک رهبر عمل کنید . آنچه را که میباید در زندگی خود تغییر دهید ارزیابی کنید ، روابط غیر ضروری را حذف کنید و با اطمینان رو به جلو حرکت کنید . و همیشه به یاد داشته باشید که چه کسی هستید و از چه چیزی دفاع میکنید .  

معنی پنجم ۱۱۱- شما آماده هستید تا چیزی کاملا جدید را شروع کنید .

وقتی ۱۱۱ را میبینید به این معنی است که آماده هستید تا کاری کاملا جدید را شروع کنید .یک رویداد زندگی مانند نقل مکان به یک خانه جدید، شروع یک کار جدید، داشتن فرزند جدید یا شروع یک رابطه جدید ، چرخه جدیدی را برای شما رقم میزند . این زمانی است که متوجه میشوید این فرصت را دارید که زندگی ای را داشته باشید که روح تان شما را به آن ترغیب میکند.

شما درک میکنید که کائنات شروعی تازه به شما ارائه میدهد تا بتوانید شانس دیگری برای چیزهای بزرگ داشته باشید. مهم نیست چه اتفاقی افتاده است ، کائنات همیشه به جلو حرکت میکند و اوضاع را برای شما بهتر میکند .

معنی ششم ۱۱۱- نشان دهنده دوستی شما با خالق است که همیشه و در هر مرحله با شماست .

در هر لحظه خالق با شما حرکت میکند. و فراتر از همه چیز، خالق شما را به سمت افراد مناسب راهنمایی میکند که برای سطح رشد معنوی شما مناسب ترند . آنها میتوانند از هر کجا و هر زمان بیایند. بنابراین زمانی که فرد جدیدی وارد زندگی شما میشود توجه کنید.

معنی هفتم ۱۱۱ – فرصت های اطراف خود را بشناسید و از آنها استفاده کنید .

۱۱۱ میخواهد به شما بگوید که زندگی بزرگترین فرصتی است که به شما داده شده است و کائنات همیشه به شما فرصت های زیادی برای رشد توانایی های خود میدهد تا بتوانید واقعاً مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید و قدم به سوی آنچه قرار بوده بگذارید . وقتی عدد ۱۱۱ مرتب تکرار میشود کیهان به شما اطلاع میدهد که آنچه قبلا کاشته اید اکنون به شما پاداش میدهد و این زمان سودمندی برای شماست تا فرصت هایی را که در مسیر شما انتظار آشکار شدن دارند بدست آورید . و این را بدانید که هر چه بیشتر با خواسته های روح خود ارتباط  برقرار کنید کائنات فرصت های بزرگتری برای تکامل تان به شما خواهد داد .

در مجموع ۱۱۱ به معنای پیشروی است . شما میباید خودتان را به چیزهایی که میدانید محدود نکنید ، چیزهای جدید را امتحان کنید و از اطراف تان بیاموزید و دانش خود را از طریق آموزش دادن به اشتراک بگذارید .

                                                                                     فاطمه فرجاد

                                                                                     خرداد ۱۴۰۲

فنگ شویی فارسی.فاطمه فرجاد

چگونه سطح انرژی بدن خود را افزایش دهیم

چگونه سطح انرژی بدن خود را افزایش دهیم

اول از هر چیز باید سطح انرژی خود را بشناسیم ، بسیاری از افراد از خستگی مزمن رنج میبرند که ناشی از کمبود انرژی  میباشد . اگر قادر به انجام کاری نیستید و یا نمیتوانید هدف خاصی را در زندگی دنبال کنید ، و یا در همه جنبه های زندگی با مشکلات مواجه میشوید ، احتمالا به این دلیل است که انرژی کمی دارید .

افراد با سطح انرژی بالا ، جذاب و با اعتماد به نفس میباشند ،آنها میدانند از زندگی چه میخواهند و به دنبال رویاهای خود میروند ، و تا رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش میکنند .

در اینجا راه هایی را برای افزایش سطح انرژی پیشنهاد میکنم

۱-خوابتان را تنظیم کنید

اولین و مهمترین چیز این است که شب ها خوب بخوابید . هنگام خستگی ، خواب کافی کلید حل مشکلات است . یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب ، گوشی هوشمند خود را کنار بگذارید و از گشت و گذار در شبکه های اجتماعی خودداری کنید . دعا یا مدیتیشن کنید  ، یا  دمنوش های گیاهی معطربنوشید  و موسیقی مورد علاقه خود را گوش کنید  ، اینها  راه های عالی برای استراحت هستند . در صورتیکه خواب شبانه کافی نباشد ، چرت های کوتاه روزانه را میتوانید جایگزین کنید .

۲-به فعالیت های بدنی تان را اضافه کنید

ورزش یک راه عالی برای افزایش انرژی است . یوگا نه تنها به آرامش بدن شما کمک میکند ، بلکه باعث میشود از نظر ذهنی نیز إحساس بهتری داشته باشید .

۳-پیاده روی در فضای باز

ده دقیقه پیاده روی ، روزانه علی الخصوص بعد از کار میتواند انرژی از دست رفته شما را باز گرداند 

۴-رایحه درمانی

رایحه ها میتوانند به دفع افکار منفی کمک کنند و برخی روغن ها حتی میتوانند به شما انرژی داده وقدرت و کارآیی ذهن را افزایش دهند

۵- یک کارهنری انجام دهید

یک سرگرمی مورد علاقه یا کاری که همیشه دوست داشتید انجام دهید ، میتواند باعث بازیابی و افزایش  سطح انرژی شود .

۶-دوش آب گرم

یک دوش گرفتن ساده میتواند سطح انرژی شما را به راحتی افزایش داده و به بدن حس آرامش و تازگی بدهد ، میتوانید بدنتان را با نمک و یا روغن های معطر نیز ماساژ دهید

۷- به تغذیه تان دقت کنید

تمامی انرژی مورد نیاز روزانه ما از غذایی که میخوریم تامین میشود ، بنابر این خیلی مهم است که بدانیم چه چیزی را وارد بدنمان میکنیم ، سطح انرژی و وضعیت جسمانی ما باعث رشد سطح بهره وری و در نتیجه درآمد بیشتر گردد . رعایت یک رژیم مناسب شامل غذاهای مغذی ، سطح انرژی بدن را در حد تعادل نگه میدارد . توصیه میشود افراد به جای غذاهای فرآوری شده و مملو از چربی و قند ، از میوه ها ، سبزیجات و غلات و گوشت های بدون چربی استفاده کنند . از آنجاییکه هضم غذاهای چرب به انرژی بالایی نیاز دارد ، موجب کاهش سطح انرژی بدن میشود . به جای سه وعده غذایی حجیم ، خوردن وعده هایی سالم و کوچک در طول روز ، انرژی بدن را در یک سطح ثابت نگه میدارد . به این ترتیب بدن افراد با کاهش ناگهانی قند خون مواجه نمیشود .

هر روز وقت بگذارید تا پتانسیل انرژی خود را دوباره پر کنید و ببینید چقدر راحتتر میتوانید به اهدافتان دست پیدا کنید .

۸-آب بنوشید

نوشیدن آب کافی برای حفظ عملکرد تمام سیستم های بدن مورد نیاز است و انرژی بدن را در سطح تعادل نگه میدارد . بی آبی باعث کاهش سطح انرژی و در نتیجه احساس خستگی میشود . به منظور حفظ انرژی بدن افراد میباید آب را جایگزین نوشیدنی های شیرین یا کافئین دار کنند . نوشیدن آب کافی باعث خون رسانی بهتر قلب میشود ، در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری در دسترس سلول های بدن قرار میگیرد .

۹-کاهش استرس

استرس زیاد باعث کم شدن انرژی بدن میشود و خواب را از چشمانتان دور میکند ، که این خود میتواند عاملی باشد که انرژی بدن پایین آمده و احساس خستگی بوجود آید ، تا جائیکه میتوانید از عوامل ، افراد و موضوعات استرس زا دوری کنید .

۱۰-تنفس

تمرکز و یادگیری اصولی نفس کشیدن ، یکی از راه هایی است که از به هدر رفتن انرژی جلوگیری میکند . پر کردن کامل ریه ها با نفس های آرام و عمیق ، به کاهش استرس و ایجاد حس بهتر کمک میکند . در این حالت عضله دیافراگم اکسیژن بیشتری را وارد بدن کرده و همین امر باعث افزایش سطح انرژی بدن میگردد .

                                                                                     فاطمه فرجاد

                                                                                     تیر ۱۴۰۱

فنگ شویی فارسی.فاطمه فرجاد

چگونه میتوانیم فرشتگان را در رویاهایمان ملاقات کنیم ؟

آیا فرشتگان هنگامیکه خواب هستیم به دیدارمان می آیند ؟

از زمان کودکی به ما آموخته اند که رویاهایمان واقعی نیستند ، و آنها همه فقط در ذهن ما اتفاق می افتند . در نتیجه ما باور کرده ایم که رویاهای مان هیچ تاثیری در زندگی ما در زمان بیداری ندارند . اما زمانی که صحبت از عالم الهی میشود ، اینطور نیست ، در واقع فرشتگان میتوانند ما را در رویاهایمان ملاقات کنند . و حتی میتوانیم از آنها بخواهیم که در هنگام خواب به ملاقات ما بیایند .

در اصل رویاها ، روش منحصر به فرد مغز برای پردازش اطلاعاتی هستند که جمع آوری میکند ، بسیاری از تصاویری که در خواب میبینیم  قبلا در حالت آگاهانه تجربه کرده ایم . اما حتی چیزهایی هم که در ضمیر ناخودآگاه خود تجربه میکنیم ، میتوانند روی رویاهای ما تاثیر بگذارند .

اگر در خواب ببینیم که فرشته ایی را ملاقات میکنیم ، این میتواند به همان اندازه واقعی باشد که در حالت بیداری تجربه میکنیم .

فرشتگان به دلایل بسیاری میتوانند در خواب ظاهر شوند مثلا

 زمانیکه سعی در راهنمایی مان داشته باشند

و یا میخواهند که ما را از اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد آگاه کنند

 و یا اینکه خود ما آنها را دعوت کرده باشیم تا در رویایمان بیایند ، این اغلب زمانی اتفاق میوفتد که قبل از خواب مدیتیشن کرده  و یا اینکه سنگ های فرشتگان را در نزدیکی تخت خود قرار داده باشیم

و یا زمانی که از اتخاذ تصمیمی خاص میترسیم و یا عذاب میکشیم ، استرس شدید داریم و یا خستگی ذهنی را تجربه میکنیم ، و یا احساس غمگینی و یا افسردگی داریم .

چرا بیشتر، مردم درهنگام خواب نسبت به زمانی که بیدار هستند پذیرای دریافت فرشته ها میباشند ؟

زیرا خواب زمان بسیار خوبی برای ارتباط با فرشتگان است . به همین دلیل هنگام خواب ، ضمیر ناخودآگاه برای دریافت اطلاعات جدید پذیرش بیشتری دارد ، در مقابل ضمیر خود آگاه ممکن است به خاطر دور انداختن اطلاعات مقصر باشد ، بخصوص اگر در همان لحظه ، اطلاعات توجه شما را جلب نکند و یا به اندازه کافی مهم به نظر نرسند .

از طرفی پیام های فرشتگان خیلی واضح و ساده نیستند و بیشتر شبیه یک پیام رمزگذاری شده میباشند که میباید رمز گشایی شوند .

رویاهای فرشتگان میتواند شامل دیدن یک نماد خاص ، مکان خاص و یا تصویری واضح نیز باشد . که اینقدر پر معنی میباشند که میتوان در هنگام بیدار شدن نیز آنها را به خاطر آورد. بنابراین هر کس میتواند فرشتگان را به رویای خود دعوت کند ، لازم نیست منتظر باشید تا فرشتگان به طور خود به خود در رویای شما ظاهر شوند . اگر در زندگی بر سر دو راهی قرار دارید ، میتوانید هر زمان که دوست دارید فرشته ها را به رویاهای خود دعوت کنید .

مهم است که به یاد داشته باشید که فرشتگان از قوانین جهان ، از جمله قانون اراده آزاد پیروی میکنند . این قانون میگوید که هر یک از ما میتوانیم آزادانه آنچه را که میخواهیم در زندگی خود ایجاد کنیم .

فرشتگان مستقیما در زندگی ما دخالت نمیکنند ، مگر اینکه ما بخواهیم و یا زندگی ما در خطری قریب الوقوع باشد .

اگر میخواهید فرشتگان در خواب شما را ملاقات کنند ،آنها را دعوت کنید . آنها تا زمانیکه خودتان نخواهید ، اجازه دخول به زندگی شما را ندارند . پس اگر میخواهید راهنمایی های آنان را دریافت کنید ، باید دعوتشان کنید .

چگونه میتوان فرشتگان را در رویاهایمان ملاقات کنیم ؟

یک راه خوب برای شروع ، مدیتیشن روزانه را درست قبل از خواب شروع کنید . و تمایل خود را برای ارتباط با فرشتگان ابراز کنید . اگر تمایل به ملاقات فرشته خاصی دارید نام او را ببرید . و سوالی را که از فرشته مورد نظرتان دارید بپرسید و بخواهید تا شما را راهنمایی کند . دفتری داشته باشید و آن را دفتر فرشتگان نام گذاری کنید ، سوالات تان را از فرشته ها در آن بنویسید و سوالات تان را با صدای بلند تکرار کنید . اینگونه یک ارتعاش کلامی مثبت را نیز بوجود آورده اید . مثلا اگر بدنبال یافتن شغلی مناسب هستید بگویید .

فرشته ها لطفا در رویاهای من به سراغ من بیایید . لطفا به من نشان دهید که چه مسیری را برای یافتن شغلی مناسب ، میباید طی کنم . متشکرم

و یا شاید در روابط خود به کمک نیاز دارید میتوانید با یک فرشته خاص ارتباط بگیرید و بخواهید تا شما را راهنمایی کنند مثلا

فرشته مقرب ، فرشته جبرئیل ، لطفا در خواب بر من پدیدار شو و به من نشان بده که من و شوهرم چگونه میتوانیم بهتر با هم ارتباط برقرار کنیم . متشکرم 

جمله بندی لغات شما نیاز به داشتن الگوی خاصی ندارد ، میتوانید آن را ساده و از ته دل بیان کنید .

زمانی که قبل از بخواب رفتن مدیتیشن کرده و خواسته خود را بیان میکنید و به خاطر تمام نعمت هایی  که دارید سپاسگزاری میکنید ، براحتی فرکانس خود را بالا میبرید و به اصطلاح در حالت آلفا قرار میگیرید ، و اینگونه پیام های واضح تری را دریافت خواهید کرد .

همچنین اضافه کردن کریستال های خاص در اتاق خواب نیز میتواند به ایجاد تعادل و انرژی مناسب برای دعوت فرشتگان فراهم کند .

معمولا از سنگ هایی نظیر سلنیت ، کوارتز ، و یا سنگ های خاص هر فرشته را میتوان روی میزهای کنار تخت خواب و یا حتی زیر بالش قرار داد .

یک دفترچه یادداشت کنار تخت تان قرار دهید و وقتی از رویای خود بیدار شدید ، فورا هر چیزی را که به یاد دارید بنویسید . رمز گشایی و یا درک پیام فرشته ها ممکن است کمی طول بکشد ، هر جزئیاتی را که میتوانید ثبت کنید تا بعدا بتوانید آنها را به خاطر بیاورید . اینکار برای درک آنچه که فرشتگان شما سعی دارند به شما بگویند بسیار مفید خواهد بود . فرشته ها از دنیای معنوی با شما سخن میگویند و نه در دنیای فانی ، آنها اگرچه ممکن است برخی از ویژگیهای انسانی را به خود بگیرند ، اما اساسا از نور و انرژی تشکیل شده اند . به این دلیل مانند ما انسانها ارتباط برقرار نمیکنند ، آنها در بسیاری از اوقات از طریق تصویر سازی ، نماد گرایی و سایر نشانه های آسمانی با ما صحبت میکنند .

مهمترین کاری را که میباید انجام دهیم این است که ذهنمان را خالی از انباشتگی و خلوت نگاه داریم ، تا پیامهایی را که دریافت شده را کاملا درک کنیم . میباید به خاطر داشت که یافتن راه حل برای یک مشکل همیشه به سهولت نمیباشد ، گاهی اوقات با گذشت زمان میتوان آنچه را که آموخته ایم به کار گیریم .

و اینکه صبور باشیم ، ممکن است در اولین درخواست خود جوابی دریافت نکنیم ، نباید نگران و نا امید شد ، باز شدن این کانال ارتباطی ممکن است زمان ببرد ، اما با تمرین و شکیبایی به هدف خواهیم رسید .

به یاد داشته باشید اگر فرشتگان پیامی برای به اشتراک گذاشتن دارند ، فقط زمانی میتوانند آن را به اشتراک بگذارند که شما آماده دریافت و عمل به آن اطلاعات باشید .

                                                                                     فاطمه فرجاد

                                                                                     خرداد ۱۴۰۱

فنگ شویی فارسی.فاطمه فرجاد

چرا نگاه کردن به آینه در شب بد میباشد ؟

چرا نگاه کردن به آینه در شب بد میباشد ؟

فنگ شویی فارسی.فاطمه فرجاد

اگر در اتاق خوابتان آینه دارید بطوریکه ھنگامیکه روی تخت ھستید میتوانید خودتان را ببینید بھتر است کھ جای آن را عوض کرده و یا ھنگام خواب روی آن را با پارچه ایی بپوشانید . در غیر اینصورت ممکن است دچار بی خوابی ، کابوس و یا کاھش انرژی گردید . به طور معمول ، شما بارھا خود را در آینه میبینید ، بدون شک ھمه میخواھند بی نقص بنظر برسند . اما خیره شدن بیش از حد به خود علی الخصوص در شب ممکن است منجر به تجربیات ناخواسته ایی گردد .

بیایید در این مقاله به دلایل آن بپردازیم . وقتی شب ھا با مغزی خواب آلود از خواب بیدار میشوید و انعکاس خود را در آینه میبینید ، ممکن است از چھره خود بترسید ، ممکن است خود را یک روح و یا ھیولا در نظر بگیرید . در نتیجه ممکن است دچار مشکل خواب زدگی شوید .

دو مکتب فکری در مورد قرار دادن آینه وجود دارد .

اولین مکتب این است که وقتی شب میخوابید ، روح شما از بدنتان خارج میشود و اولین چیزی که میبیند، بازتاب خودتان است . و اینگونه روح دچار تشویش خواھد شد .

برای درک بھتر مکتب دوم میباید تا حدودی با فلسفه فنگ شویی آشنا باشید .فنگ شویی معتقد است زمانیکه میخوابید ، بدن شما با انرژی چی یا انرژی حیات پر میشود . که تاثیر مثبتی بر روی بدن شما گذاشته ، انرژی روز بعد را به شما میدھد و باعث آرامش و سلامتی شما خواھد شد . اما اگر آینه ایی روبرو تخت خود دارید ، انرژی منفی نمیتواند شما را ترک کند . طبق دیدگاه فنگ شویی ، ھر چیز بازتابنده ای مانند صفحه تلویزیون ، قاب شیشه ایی نقاشی باید قبل از خواب پوشانده شود . دلیل ترسناک بودن آینه ھا در شب فقط درک شما و پردازش مغز شما میباشد .علاوه بر این برای جلوگیری از محدودیت انرژی منفی در اتاق ، نباید روی سقف نیز آینه ایی قرارداد .در کل نگاه به آینه برای اصلاح ھرگونه نقص صورت مانند آرایش ، مدل مو و غیره چیز بدی نیست ھمینطور قرار دادن آینه دستی کوچک در اتاق مشکلی ندارد ، اما اگر برای مدت طولانی در نور کم به آینه خیره شوید ، مغز شما شروع به واکنش ھای مختلف میکند و ویژگیھای کمتر تمرکز را با محرک ھای اطراف ترکیب میکند . در نتیجه ممکن است از چھره تغییر شکل یافته و ناموزون خود بترسید . بیایید در مورد دلایل آن بحث کنیم :

چشم انسان دارای قدرت و حساسیت به حرکت است . کره چشم ما به طور طبیعی در جھت حرکت جذب میشود . اگر آینه ایی رو به تخت دارید و انعکاس ھر جسمی را در آن میبینید ، چشمان شما فورا در جھت حرکت متمرکز میشوند و خواب شما را پرت میکند .

برخی از افراد وضعیتی را تجربه میکنند کھ به عنوان مستی در خواب شناختھ میشود . در این شرایط ، حواس بینایی آنھا بلافاصله پس از بیدار شدن ، کاملا بیدار نیستند. آنھا میتوانند با نگاه تصادفی در آینه درست پس از بیدار شدن خود را بترسانند. معمولا آینه ھای خانگی ، آینه ھای کامل نیستند . این آینه ھا انعکاس سبز رنگی را نشان میدھند که به دلیل جذب نور قابل توجھی است که روی آنھا میافتد ، آینه ھا نه تنھا نور را منعکس میکنند ، بلکه صدا را نیز منعکس میکنند . اکثر آپارتمان ھا دارای آینه بزرگی در روی کمد در اتاق خواب میباشند ، اگر نزدیک آینه کمد بخوابید ، ممکن است متوجه صداھای بلندتر از قسمت ھای دیگر خانه شوید و یا اگر شریک شما خر و پف میکند ، صدای خروپف منعکس شده بیشتری را خواھید شنید که میتواند بر کیفیت خواب شما تاثیر بگذارد .

طریقه پاکسازی اتاق کسی را که از دست داده ایم

چگونه در اتاق خوابی که شخصی در آن مرده است فنگ شویی کنیم ؟

وقتی کسی در اتاق خواب میمیرد ، انرژی چی راکد یا انرژی منفی ایجاد میکند ، در این موارد استفاده از فنگ شویی میتواند کمک کننده باشد . فنگ شویی باعث از بین رفتن انرژی منفی یا شا چی میشود .

این فرآیند با انجام مراحل زیر قابل انجام میباشد .

زمانی که فرد در حال احتضار است از خود انرژی منفی ایجاد میکند ، که بقایای ان در روی تخت و تشک خواهد ماند . این انرژی راکد باید از اتاق به خصوص بستر مرگ پاک شود . اگر تعویغ تخت و تشک از نظر اقتصادی غیر عملی میباشد میباید مراسم پاکسازی را انجام دهید . که در زیر توضیح داده شده است .

*روی خوشخواب نمک پاشیده و آن را چند ساعت در هوای آزاد قرار دهید . تا نمک انرژی منفی را جذب کند و بعد از آن نمک را جمع کرده و بیرون بیاندازید .

*بهتر است محل قرار گرفتن تخت را تغییر دهید و کاملا آ را با آب و نمک پاکسازی کنید ، بعد از اینکار مقدار زیادی عود روشن کرده و زیر تخت قرار دهید و اجازه دهید

که دود از هر طرف تخت بیرون بیاید ، یادتان باشد در این زمان حتما میباید پنجره و درب های خانه باز باشد .

*حتما پتو و ملحفه و بالش فرد متوفی را دور بریزید .

حذف عکس های متوفی از داخل اتاق خواب

در چین رسمی وجود دارد که بعد از اینکه فردی فوت شد در تمام عکسهایش روی چشمان را با خطی سیاه نقاشی کرده و آن را میپوشانند . زیرا اعتقاد دارند که روح فرد فوت شده از طریق چشمان میتواند به این دنیا وارد شود . و این باعث سلب و پذیرش مرگ و ممانعت از سفر روح به مراحل دیگر میشود . این نمادی است که به فرد اجازه میدهد تا فراتر از این جهان را ببیند و به دنیای بعدی برود . به همین خاطر انجام این اقدامات نه تنها برای بازماندگان مهم است بلکه باعث آرامش روح متوفی نیز خواهد شد

اگر تمایل به نگهداری عکس عزیز سفر کرده تان را دارید حداقل آن را در اتاق خواب قرار ندهید .

اتاق خواب را کاملا تمیز کنید

همه چیز را در اتاق بشویید ، از پرده گرفته تا فرش و کف ، تمامی وسایل میباید از اتاق خارج شده ، شسته شده و ساعتی در آفتاب قرار بگیرد .

موقع نصب وسایل بهتر است تغییر چیدمان نیز داشته باشید .

رنگ دیوار و سقف را تغییر دهید

رنگ زدن جدید به دیوارها و سقف باعث حرکت انرژی شده و احساس متفاوتی را بوجود میاورد . تا جاییکه میتوانید از رنگ های روشن و شاد استفاده کنید .

لباسهای متوفی و وسایل شخصی اش را بردارید

تمام لباسهاس متوفی را برداشته و آن را اهدا کنید . در بعضی فرهنگ ها لباسی را که متوفی هنگام مرگ بر تن داشته میسوزانند زیرا معتقدند که انرژی منفی به آن چسبیده است

چه میماند و چه میرود

درحالیکه توصیه میکنم که لباس و رختخواب متوفی را دور بریزید ، اما بدون شک لباس های خاصی وجود داردکه دوست دارید آنها را نگه دارید . همینطور در مورد بعضی از وسایل و یادگاریهای متوفی نیز صدق میکند . سعی کنید تا حداکثر ممکن این وسایل را محدود کرده و تا زمانیکه به شما حس خوبی میدهد ازشان نگهداری کنید .

مراحل پاکسازی

هنگامیکه اتاق خواب را تمیز و مرتب کردید ، زمانی است که میباید مراحل پاکسازی را انجام دهید . این کار بهتر است توسط فردی انجام شود که از نظر عاطفی به فرد متوفی وابسته نیست .

از نمک استفاده کنید

میباید برای پاک کردن دیوار ها و کف و به تمام گوشه ها نمک بپاشید ، اجازه دهید نمک مدتی بماند و بعد آن را جادو کید و در سطل زباله بیرون از خانه بریزید .

برنج بپاشید

دقت کنید که مقدار خیلی کم برنج بیرون درب بپاشید . اینکار را در خیلی کشورها انجام میدهند و اعتقاد دارند که باعث خروج روح از خانه میشود .

کل اتاق و خانه را بخور دهید

رایحه ایی را انتخاب کنید که با آن احساس آرامش میکنید ، بسیاری از مردم بر اساس دانش باستانی خواص ، بخور ها را انتخاب یکنند . چند بخور و گیاهان دارویی وجود دارد که نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت .

اسطوخودوس – به جابجایی موانع و مشکلات کمک میکند . ازانرژی منفی محافظت و آنها را دفع میکند .

اکالیپتوس – شفا بخش . تسکین عالی برای غمگینان .

نعناع – رفاه و ثروت

مریم گلی – رایحه ایی که روح را دفع میکند

چوب صندل – روحیه را تقویت کرده و التیام میبخشد

پخش صدا

در تمام مدت پاکسازی بوسیله زنگوله صدا ایجاد کنید

نور اضافه  کنید

گوی های کریستالی را در پنجره ها قرار دهید تا رنگین کمان نور وارد اتاق شود .

پنجره ها را تا پایان پاکسازی باز نگه دارید .

نکته : قبل از پاکسازی اتاق خواب شخص متوفی باید حتما او را دفن کرده باشید . و با پاکسازی حلقه زندگی را بعد از مراسم تدفین ببندید .

بعد از انجام تمام این مراحل متوجه تغییر انرژی اتاق و خانه خواهید شد . شما در حالیکه میتوانید در زندگی به جلو حرکت کنید میتوانید خاطرات خوب محبوب خود را با خود حمل کنید .

آیا دوست دارید با شیوه‌ای متفاوت وتنها مختص شما رنگ بندی خانه تان را انتخاب کنید؟

آیا دوست دارید با شیوه‌ای متفاوت وتنها مختص شما رنگ بندی خانه تان را انتخاب کنید؟

رنگ در هر کار هنری اولین،مهمترین و با قدرت‌ترین عنصری است که با مخاطب مستقیما ارتباط بر قرار می‌کند.

هرکدام از ما به گونه‌ای در موقعیتی قرار گرفته ایم که در انتخاب رنگ درمانده ایم و ناگهان دوست یا اقواممان که سلیقه خوبی‌ دارد را به یاد می‌آوریم و از او میخواهیم که از این آشفتگی‌ ذهنی که برایمان پیش آمده ما را نجات دهد.

برخی‌ از افراد بصورت ناخود آگاه حس شهودی بالأی دارند و رنگ‌ها را به زیبائی کنار یکدیگر قرار میدهند اما اگر شما از آن دسته افرد هستید که نیاز به کمک دارید در این مقاله  تکنیکی‌ به شما گفته میشود که به جرات میتوانم بگویم تا اکنون نشنیده اید و شما با این تکنیک میتوانید  انتخاب رنگ دکوراسیون منزلتان  با علم و آگاهی‌ انتخاب کنید كه مستقيما بر اساس روانشناسي شخصيت افراد پايه ريزي شده است. 

تکنیک شناخت رنگ‌  دروني:

قلم و کاغذ بردارید و در آرامش کامل چند رنگ گفته شده زیر را به گونه‌ای از شماره یک تا هشت بنویسید که اولین رنگ انتخابی شما رنگی‌ است که بسیار دوست دارید و به همین شکل تا به رنگی‌ برسید که علاقه چندانی به آن ندارید.

زرد-سبز-آبی-قهوه ای-خاکستری-مشکی‌-قرمز-بنفش

رنگ‌ها را به چهار گروه تقسیم می‌کنیم رنگ انتخابی اول و دوم در گروه یک،رنگ انتخابی سوم و چهارم در گروه دو،رنگ انتخابی پنجم و ششم در گروه سوم و رنگ انتخابی هفتم و هشتم در  گروه چهارم قرار می‌گیرد.

—-1———–2—               —3———–4—        —5———6——       —7———–8—

             گروه اول                           گره دوم                گره سوم              گروه چهارم

استفاده از رنگ گروه اول:

دو رنگی‌ که در گروه اول قرار گرفته ا‌ند را در زاویه افقی دید استفاده کنید. در وسایلی مانند مبلمان، میز نهارخوری،کابینت آشپزخانه از این رنگ یا رنگ های همجوار آنها که در چرخه رنگ آمده است استفاده کنید (چرخه رنگ شکل ۲)

استفاده از رنگ گروه دوم:

رنگی‌ که در این گروه انتخاب شده است را در کف و دیوار منزل و رنگ بندی لوستر استفاده کنید.

استفاده از رنگ گروه سوم:

رنگ هایی که در گروه سوم انتخاب کرده اید را حتما در اکسسوریز خانه تان استفاده کنید(تابلو ها،کوسن،شمع و…) شاید در استفاده از رنگ‌های گروه سومی‌ که انتخاب کرده اید بترسید چون رنگی‌ است که زیاد دوست دارش نیستید اما باید از این رنگ‌ها استفاده کنید که اعتدال روحی ما در فضا برقرار شود. 

استفاده از رنگ گروه چهارم:

از رنگ‌های این گروه درجزیات بسیار ریز استفاده کنید اما استفاده کنید و به صورت کامل در فضا یتان حذف نکنید.میتوانید در رنگ بندی نقاشی  که به دیوار دارید یا گلدان‌های گیاهان منزلتان، شمع یا ریسه‌های که در پرده استفاده می‌کنید به طور کلی‌ در جزئیات منزل از رنگ‌های گروه چهارم استفاده کنید. 

حال برای هماهنگی بین این رنگها به چرخه رنگ پايین نگاه کنید و رنگ‌های همجواری را انتخاب کنید که توازن و هماهنگی‌ از طریقه تنالیته رنگ به وجود بیاید.( تنالیته به رنگ‌های گفته میشود که از لحاظ تیرگی و روشنی در یک ردیف قرار دارند)

                   چرخه رنگ

مقاله : الهام خضري

چه چیزی باعث میشود مردم امید به آینده زندگی خود را از دست بدهند ؟

چه چیزی باعث میشود مردم امید به آینده زندگی خود را از دست بدهند ؟

آدمها وقتی نتیجه تلاش خود را نمیبینند نا امید میشوند ، نا امیدی دروازه شکست میباشد و همینطور باعث میشود از فعالیت های جدید خودداری کنند زیرا ترس ازاشتباه و شکست باعث عدم فعالیت و پیگیری خواسته ها میباشد . در حقیقت اشتباه همان چیزی است که به شما می آموزد که موفق شوید .

وقتی مشکلی وجود دارد و نمیتوانید راه حلی برای آن پیدا کنید ، شروع به نشان دادن درماندگی آموخته شده میکنید و اعتماد به نفس خود را برای حل مشکلات زندگی از دست میدهید ، هنگامیکه احساس میکنید در هدایت مسیر زندگی خود ناتوان هستید ، دچار خستگی شده و امید خود را از دست میدهید .

جهان بینی باریک با نور دهی محدود ، بسیار بر محیط تاثیر گذار میباشد . اگر محیط ناکارآمد باشد ، و همه در حال شکسته شدن باشند ، شما عزت نفس و ایمان خود را به زندگی از دست خواهید داد ، اگر در اطراف نور امیدی نتابد ، احساس ناامیدی و عدم ایستادگی در برابر حقوق اجتماعی و حقوق فردی ، همه گیر شده و جامعه ایی افسرده و ناامید بوجود خواهد آمد .

اگر مدتی است که شما در یک حالت بدبینانه به سر میبرید و افراد زیادی را با انرژی منفی در اطراف خود داشته اید ، باورهای ایده ساز و موفق خود را برای جذب اتفاقات خوب از دست داده اید .

فقدان عشق ، نبودعشق به خود ، عدم تشویق و پذیرش اجتماعی باعث خستگی روح میشود . در اینگونه موارد افراد فقط به درمان درد در لحظه فکر میکنند و نمیتوانند برنامه ریزی و هدف داشته باشند . و اینگونه حاضر به قبول هر شرایط خفت باری خواهند بود .

و حال چه باید کرد ؟

دنیا مکانی پر از سر و صدا است ، و اولین کار این است که صداهای زیاد اطراف را قطع کنید ، از اخبار و افرادی که انرژی منفی ساطع کرده و حاضر به تغییر شرایط خود نیستند دوری کنید .

موفقیت را برای خودتان تعریف کنید . بیاد بیاورید در چه زمانی خیلی خوشحال بوده اید و سعی کنید آن حس را هر لحظه در زندگیتان داشته باشید .

به نیازهایتان فکر کنید

نیازهای انسان مرتب در حال تغییر میباشد ، سعی کنید اولویت ها را یادداشت کرده و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی دقیق و زمان بندی شده ایی داشته باشید .

نگذارید شرایط برای شما تصمیم بگیرد ، همیشه راهی وجود دارد ، به جای اینکه بعد از هر سختی افسرده شوید ، به راههای دیگر فکر کنید . فراموش نکنید مهم رسیدن به هدف است و همیشه تاریک ترین قسمت شب قبل از طلوع آفتاب میباشد. تجربه ثابت کرده اگر بخواهیم  ، از تمام سختیهای وارده قویتر هستیم و از هر مانع فقط میتوان قویتر بیرون آمد .

اینکه با هر مشکل امید خود را از دست میدهید فقط ساخته ذهنیت شماست و هیچ قدرتی قویتر از ذهن خود تان مخرب تر نمی باشد.

درنتیجه از دست دادن امید باعث تضعیف روح و روان و سلطه پذیری خواهد شد . ملت های موفق مردمی شاد و پر از امید هستند . فراموش نکنیم هر کدام از ما سهمی در ارتقاء این خرد جمعی داریم .

پیام عدد ۰۸۰۸

عدد ۰۸۰۸ معنی

عدد ۰۸۰۸ به طور ناگهانی در زندگی شما پدیدار میشود و تا زمانیکه پیام آن را دریافت نکنید شما را ترک نمیکند . این عدد قدرتمند به شما کمک میکند تا به عنوان یک انسان پیشرفته ، مرتب پیشرفت کنید . با ورود این عدد به زندگی شما میتوان انتظار تغییرات بزرگی را داشت . قدرت فرشتگان نگهبان در هر قدم با شماست ، انرژی الهی آنها میتواند راهی برای رسیدن به موفقیت و کمک به شما در تحقق رویاهایتان باشد . این عدد همینطور نماد سخت کوشی است ، به این معنی که شما مجبورید برای  ایجاد

یک تغییر بزرگ در زندگی فداکاری زیادی کنید . پیام های فرشته نگهبان خود را نادیده نگیرید .

صرفه جویی در انرژی

طرح خانه سبز

صرفه جویی در انرژی

صرفه جویی در انرژی میتواند به سادگی خاموش کردن چراغ ها و یا لوازم خانگی در صورت عدم نیاز به آنها باشد .  کاهش مصرف انرژی باعث کاهش تعداد انتشار کربن در محیط میشود که این امر به نوبه خود ، باعث کیفیت بالاتر در زندگی میشود . داشتن هوای سالمتر به داشتن سیاره سالم کمک کرده و همینطور به حفظ منابع موجود کمک میکند .

با اضافه شدن مصرف از انرژیهای تجدید پذیر میتوان علاوه بر اینکه ذخیره مالی انجام میشود تولید کربن وطرق دفع آن به صفر میرسد .

یک رعد و برق پنج برابر بیشتر از خورشید گرما آزاد میکند .

استفاده از گاز طبیعی مایع قبل از حمل و نقل ۶۰۰ برابر کاهش مییابد

۶۰ دقیقه استفاده از انرژی خورشیدی میتواند زمین را برای مدت یک سال تامین کند .

صرفه جویی در مصرف انرژی چگونه به محیط زیست کمک میکند ؟

صرفه جویی در انرژی ، هر چند که ممکن است قابل دید نباشد ، اما بین استفاده از انرژی و محیط زیست ارتباط مستقیمی وجود دارد . وقتی انرژی کمتری مصرف کنید ، میزان بخار های سمی منتشر شده توسط نیروگاه ها را کاهش میدهید ، منابع طبیعی زمین را حفظ میکنید و از اکوسیستم ها در برابر تخریب محافظت میکنید . با برداشتن گام هایی برای کاهش مصرف انرژی ، به داشتن دنیایی سالم و شاد کمک خواهید کرد . شاید یکی از مهمترین راه هایی که میتوان از راه کاهش انرژی به محیط زیست کمک کرد ، کاهش انتشار گاز نیروگاه میباشد . برای تولید برق ، بیشتر نیروگاهها زغال سنگ ، نفت خام یا سایر سوختهای فسیلی را میسوزانند . اگر چه این روش ایجاد انرژی ارزان است ، اما سیاره ما هزینه آن را میپردازد . دی اکسید کربن ، دی اکسید گوگرد و اکسیدهای نیتروژن تنها تعدادی از محصولات جانبی هستند که از روش های سنتی تولید برق حاصل میشود .

دی اکسید کربن ، که آلودگی هوا را تشکیل میدهد یک گاز گلخانه ایی است . وقتی دی اکسید به هوا آزاد میشود ، گرمای خورشید را جذب میکند و گرما را در جو حفظ میکند . این اثر گلخانه ایی یک پدیده طبیعی است که برای بقاء روی زمین لازم است . با این حال  از آنجا که نیروگاهها برای ایجاد انرژی بیشتر سوخت بیشتری میسوزانند ، ضایعات کربن اضافی گرمای زیادی را نگه میدارد که میتواند تاثیرات مخربی بر روی کره زمین و انسانها بگذارد .

اثرات انتشار گازهای گلخانه ایی عبارتند از

افزایش دما

أمواج گرما

خشکسالی

بالاآمدن سطح آب ها

افزایش شدت بلایای طبیعی

دود و باران های اسیدی میباشد .

باید در نظر داشت که حتی یک تغییر کوچک میتواند تفاوت فاحشی ایجاد کند .

هنگامیکه تصمیم دارید مصرف انرژی را کاهش دهید ،باعث میشود تقاضای کمتری برای برداشت سوخت های فسیلی ایجاد شود . خاموش کردن چراغ ها در شب ، و حتی کم مصرف کردن آب در زمان دوش گرفتن میتواند باعث صرفه جویی در قطع درختان ، زغال سنگ و گازهای طبیعی شود ، و از نظر اقتصادی صرفه جویی در منابع محدود بسیار مهم است .

صرفه جویی در اکوسیستم ها و حیوانات علاوه بر تاثیر بر الگوهای آب و هوا ر تخلیه ذخایر منابع طبیعی ، میتواند به حیوانات و اکوسیستم ها آسیب برساند . استخراج ، ورود به سیستم و استخراج مواد مرتبط با تامین سوخت های فسیلی زیستگاه های زمین و اقیانوس را از بین میبرد . آلودگی هوای ناشی از انسان یکی از دلایل اصلی از بین رفتن تنوع زیستی با ۱۰۰۰ برابر میزان نابودی طبیعی است . نشت روغن  که اغلب در حین حمل و نقل سوخت های فسیلی اتفاق میوفتد ، باعث ویرانی در گونه های زیر آب و ایجاد تعادل شیمیایی اقیانوس ها میشود . اگرچه EPA مقرراتی را برای کاهش تخلیه مواد شیمیایی وضع کرده است ،خطر زباله های سمی توسط نیروگاهها از بین نرفته است .

مزایای بهره وری انرژی

استفاده بهینه از انرژی یکی از سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش های صرفه جویی در هزینه ، کاهش انتشار گازهای گلخانه ایی ، ایجاد شغل و تامین تقاضای روز افزون انرژی است . بسیاری از مزایای بهره وری انرژی عبارتند از :

محیطی : افزایش کارآیی میتواند باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ایی و سایر آلاینده ها و همچنین کاهش مصرف آب شود .

اقتصادی : بهبود بهره وری انرژی میتواند صورتحساب های فردی را کاهش دهد ، ایجاد شغل کند و به ثبات قیمت و نوسانات برق کمک کند .

مزایای سیستم تاسیسات : بهره وری انرژی میتواند با کاهش تقاضای کلی برق ، منافع طولانی مدت ایجاد کند . بنابر این نیاز به سرمایه گذاری در زیر ساخت های تولید و انتقال برق جدید را کاهش میدهد

مدیریت ریسک : بهره وری انرژی همچنین به تنوع بخشیدن به سبد منابع کمک میکند و میتواند در برابر عدم اطمینان مرتبط با نوسان قیمت سوخت محافظت کند .

فرصت های محلی برای بهبود بهره وری انرژی دولت های محلی میتوانند طیف وسیعی از رویکردها را برای ارتقاء بهره وری انرژی ، هم در عملیات خود و هم در جوامع خود در پیش گیرند .

عملیات و امکانات دولت محلی

هزینه های انرژی میتواند یک مورد مهم در بودجه عملیاتی سالانه دولت محلی باشد . با سرمایه گذاری در بهره وری انرژی ، دولت های محلی میتوانند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه های انرژی در امکانات خود داشته باشند و رهبری انرژی و محیط زیست را نشان دهند .

علاوه بر بهبود کارایی تاسیسات موجود و جدید ، دولت های محلی میتوانند عیارهای بهره وری انرژی را در تصمیم گیری های مربوط به خرید محصولات بگنجانند .

تاسیسات آب و فاضلاب – تاسیسات آب و فاضلاب شهری معمولا بیشترین مصرف کننده انرژی در عملیات شهری هستند .

بهبود بهره وری انرژی تجهیزات و عملیات در تاسیسات آب و فاضلاب میتواند باعث کاهش هزینه های انرژی ، انتشار گازهای گلخانه ایی و افزایش بازده تصفیه شود .

ساختمانهای غیر دولتی و دولتی – معمولا درصد نسبتا کمی از کل را در انتشار گازهای گلخانه ایی تشکیل میدهند . استراتژیهای بهبود بهره وری انرژی در ساختمانهای تجاری ، صنعتی و غیر دولتی این امکان را برای دولت های محلی فراهم میکند که منافع بسیار بیشتری نسبت به تمرکز فقط روی ساختمانهای خود کسب کنند .

مسکونی – کمک به مالکان برای بهبود بهره وری انرژی در خانه هایشان میتواند یک استراتژی موثر برای دولت های محلی برای کاهش تقاضای انرژی ، کمک به خانوارها در پس انداز ، بهبود راحتی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ایی باشد .

حامیان مالی برنامه های بهره وری انرژی – با همکاری با شرکت های برق و گاز ، اتحاد منطقه ایی بهره وری انرژی و سازمان های دیگر برای بهبود بهره وری انرژی ، دولت های محلی میتوانند از منابع استفاده کنند و از تخصص و توانایی های منحصر به فرد خدمات و اتحادیه ها برای بهبود بهره وری انرژی استفاده کنند .

چرا کاهش انرژی مهم است ؟

کاهش مصرف انرژی باعث کاهش انتشار کربن در محیط میشود . و این به نوبه خود ، صرفه جویی در انرژی ، کیفیت بالاتر زندگی را تولید کرده و همینطور منجر به کیفیت هوایی تمیز تر میشود .

علاوه بر این به ایجاد یک سیاره سالم و حفظ منابع موجود کمک میکند . 

انرژی در زندگی روزمره ما بسیار مهم است زیرا یک نیاز اساسی انسان میباشد . ما از انرژی برای گرم کردن و خنک کردن ساختارهای ساخته شده توسط بشر استفاده میکنیم .

استفاده از انرژی برای جامعه بشری برای رسیدگی به مشکلات موجود در محیط لازم است. جوامع توسعه یافته از منابع انرژی برای کشاورزی ، حمل و نقل ، جمع آوری زباله ،فناوری اطلاعات و ارتباطات انسانی استفاده کنند . استفاده از آن پس از انقلاب صنعتی افزایش داشته است .

نقش انرژی در توسعه اقتصادی

انرژی منبع اصلی رشد اقتصادی میباشد زیرا بسیاری از فعالیت های تولید و مصرف ، انرژی را به عنوان ورودی اساسی در نظر میگیرند . انرژی یکی از مهمترین ورودی های توسعه اقتصادی میباشد .

برخی از تحلیلگران استدلال میکنند که رشد مصرف انرژی مستقیما باعث رشد تولید ناخالص داخلی میشود .

 انرژی چگونه بر زندگی تاثیر میگذارد

انرژی تاثیرات مثبت و منفی بر جوامع دارد . دسترسی به انرژی فراوان ، مقرون به صرفه ، ایمن ، تمیز و برای انسان مفید میباشد . اما استخراج ، حمل و نقل و استفاده از انرژی میتواند پیامدهای منفی برای سلامتی ، محیط زیست و اقتصاد یک جامعه داشته باشد . رشد انرژی چیست ؟

در نمودار های رشد اقتصادی تمام کشورهای دنیا رشد اقتصادی زمانی به وقوع پیوست که آن کشور راه هایی را برای ذخیره انرژی و فرهنگ مصرف بوجود آوردند . افزایش نمایی به شرح زیر مشخص میشود .

مقدار تغییر (افزایش مصرف انرژی ) در واحد زمان متناسب با مقدار( مصرف ) آن زمان است . 

روش های قابل انجام در روند مصرف بهینه و ذخیره انرژی

شما میتوانید از طرح خانه سبز برای طیف وسیعی از اقدامات مختلف صرفه جویی بهره مند شوید  ، از جمله این اقدامات

تعویض درب ها و پنجره ها

نصب عایق ثانویه برای تمام خروجی های انرژی

استفاده از روشنایی کم مصرف

عایق بندی کردن سقف ها و دیوارها

تولید انرژی از منابع تجدید پذیر مانند باد و انرژی خورشیدی

در پروژه هایی که طرح خانه سبز اعمال میشود ، تعداد افرادی که در منزل زندگی میکنند و چگونگی استفاده از انرژیها ، طریقه مصرف آنها همینطور روش های صرفه جویی در محل  مورد مطالعه قرار میگیرد . و بعد از بازدید گزارشی تهیه میشود که موارد زیر را باید در آن درج کرد . گواهی عملکرد انرژی که خانه را در بهره وری انرژی ارزیابی میکند . پیروی روش هایی که در این ارزیابی ارائه میشود میتواند در پس انداز مقداربیشتری از درآمد خانواده مفید باشد .

زمانی که خانه ایی گواهی خانه سبز را دریافت میکند ، تا زمانی که در ملک تغییراتی ایجاد نشود ، از جمله تغییرات درب و پنجره ها تا ده سال معتبر میباشد . و اینگونه علاوه بر این که مصرف انرژی کنترل شده و از بهدر رفتن آن و صرف هزینه غیر ضروری جلوگیری شده است میتواند به سالم سازی محیط زیست نیز کمک کند . 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا هر یک از ما باید نحوه صرفه جویی در مصرف انرژی را یاد بگیریم .

صرفه جویی در انرژی ، فرآیند شناسایی اتلاف انرژی و انجام اقدامات برای کاهش آن میتواند از روش های ساده ایی مانند خاموش کردن چراغ هنگام ترک اتاق ، جدا کردن دستگاه از برق هنگامیکه استفاده نمیشود همینطور استفاده از وسایل کم مصرف میباشد .

دو دلیل اصلی برای صرفه جویی در انرژی

-پول : انرژی به هر شکلی هزینه دارد . برق ، گاز ، نفت و زغال سنگ . که بخش عمده ایی از این پول صرف استفاده غیر ضروری از انرژی میشود . هر چه بیشتر سعی کنید به صرفه جویی در مصرف انرژی عادت کنید ، میتوانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید .

-محیط زیست : نحوه استفاده از انرژی تاثیر مستقیمی بر محیط دارد . هر چه برق کمتری مصرف کنید ، بخارات سمی کمتری توسط نیروگاهها آزاد میشود . صرفه جویی در انرژی به حفظ منابع طبیعی زمین کمک میکند و از گیاهان و حیوانات در برابر نابودی محافظت میکند . در نتیجه جهان شازتر و سالمتر میشود .

یادگیری نحوه صرفه جویی در انرژی زندگی شما را ناخوشایند نمیکند ، در واقع فقط با ایجاد تغییراتی کوچک میتوان تغییرات زیادی در محیط و پایداری ایجاد کرد .

نشت هوا را در خانه کاهش دهید ( استفاده از درب و پنجره هایی با استاندارد خانه سبز )

هر گونه روزنه بین پنجره و درب را با بستن و پر کردن آن عایق بندی کنید ، این تضمین میکند که انرژی زیادی برای گرم نگه داشتن در زمستان و خنک شدن در تابستان صرف نمیکنید . از پنجره ها به عنوان منبع انرژی استفاده کنید ، زمستان در شب پرده های خود را ببندید تا از ورود سرما خودداری کنید و در روز باز شدن پرده ها میتواند انرژی خورشید را به داخل هدایت کند . ودر تابستان نیز میتوانید بر عکس عمل کنید اینگونه در مصرف استفاده از کولر و بخاری صرفه جویی کرده اید .

در تابستان خانه خود را کمی گرمتر و در زمستان کمی سردتر نگاه دارید . در تمام کشورهای دنیا سبک لباس پوشیدن در خانه بر أساس فصل تغییر میکند ، دلیلی ندارد که افراد در زمستان از پوشیدن لباسهای کلفت تر خودداری کنند . ترموستات خانه خود را در زمستان روی ۶۸ درجه فارنهایت و در تابستان روی ۷۸ درجه قرار دهید . این ممکن است شما را ترغیب کند که در تابستان لباس سبک تر و در زمستان لباسی چند لایه بپوشید .

نصب ترموستات ( بر أساس استاندارد ذخیره انرژی )

نصب ترموستات قابل برنامه ریزی میتواند تا ده درصد در هزینه های برق صرفه جویی کند . ترموستات خود ا برای گرم یا سرد کردن در دمای مناسب تر و صرفه جویی در انرژی برنامه ریزی کنید .

 مشکل برق در خانه  مانند لامپ های سوخته ، سوسو زدن مداوم و هر گونه خراب دیگری را برطرف کنید

وسایل کم مصرف را جایگزین وسایل دیگر کنید ، وسایل میباید دارای رتبه بندی ذخیره انرژی باشند .

شیرها و دوش حمام  ( بر أساس استاندارد ذخیره انرژی )

از شیرهای آب و دوش کم جریان استفاده شود . سر دوش ها میباید با دبی کمتر از ۸ لیتر در دقیقه تعویض گردد.

عایق بندی صحیح منزل  ( بر أساس استاندارد ذخیره انرژی )

عایق بندی صحیح منزل ، هر گونه آسیب مانند نشت آب و هوا را برطرف کنید ، همینطور عایق بندی دیوارها ، اتاق زیر شیروانی و اطراف لوله کشی را بررسی کنید .

درب ها و پنجره های اتاق مکان هایی را که استفاده نمیکنید بسته نگاه دارید .

انرژی خورشیدی را وارد زندگی کنید ( سیستم سولار )

یک عایق به آب گرم کن های قدیمی اضافه کنید . اگر آب گرم کن مدل قدیمی دارید آن را با یک عایق بپوشانید ، اینکار مصرف بی دلیل انرژی را تا ۱۰ درصد کاهش میدهد.

شارژهای باتری را در زمانی که استفاده نمیکنید از برق بکشید . اکثر شارژرها حتی در هنگام شارژ نکردن دستگاه به شارژ برق خود ادامه میدهند .

نکته

در اکثر کشورهای جهان اول و روبه توسعه بحث طرح سبز یکی از مباحث اجرایی در ساخت و ساز میباشد ، و این مهم احتیاج به حمایت مستقیم دولت دارد ، در این کشورها به هیچ ساختمانی اگر تاییدیه خانه سبز را نداشته باشند پایان کار تعلق نمیگیرد .

افراد بیشماری در حال انجام رساندن ساختمانهای قدیمی بر أساس تاییدیه خانه سبز میباشند .

موارد اجرایی

استفاده از سیستم سولار بر روی پشت بام و نصب بر روی شیشه ها به منظور استفاده از نیروی خورشید و ذخیره آن برای استفاده برق آسانسور و چراغهای مشاعات میباشد .

نصب دیمر به تمامی چراغها تا در مصرف برق صرفه جویی شود و همینطور تاکید استفاده از لامپ های کم مصرف در تمامی سازمانها ، مراکز عمومی و منازل

استفاده از درب و پنجره های دو جداره به منظور جلوگیری از به هدر رفتن انرژی گرمایی و سرمایی

استفاده از لوله کشی با استاندارد خانه سبز برای جلوگیری از به هدر رفتن آب

استفاده از رنگ های نانو برای زیبا سازی شهری و جلوگیری از پرداخت سالانه تعمیرات

استفاده از پارکومترها و چراغهای سولار سیستم دار در سطح شهر

سطح وسیع آموزش ذخیره انرژی در مدارس و مهد کودک ها

بازیافت زباله های شهری برای  جلوگیری ازانرژی نیروی انسانی و استفاده بهینه برای استفاده از محصولات بازیافتی .

پیام عدد ۰۷۰۷

عدد ۰۷۰۷ معنی

عدد فرشته شماره ۰۷۰۷ یک دوره بسیار آرام و عاقلانه را برای شما به ارمغان آورد . شما میخواهید در همه تصمیمات خود تجدید نظر کنید و ببینید آیا آنها درست هستند یا نه

گاهی أوقات ما بیش از حد مشغول گذشته هستیم ، بنابر این نمیبینیم که در حال حاضر چه اتفاقی میافتد . فرشته شماره ۷ نمادی برای شهود و صدای درونی است . این شماره فرشته به شما یادآوری میکند که به درون خود نگاه کنید و صدای درونی خود را دنبال کنید . پیروی از این صدا قصد دارد شما را به موفقیت برساند و تمام مشکلات شما را برطرف کند . اطمینان حاصل کنید که ایده خوبی در مورد چگونگی آینده شما و اینکه زندگی شما چگونه شکل میگیرد ، دارید . این شماره فرشته شما را تشویق میکند تا جلو بروید و تغییر ایجاد کنید .